Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

5 nejlepších účesů pro husté vlasy, které musíte vyzkoušet

účesy pro husté vlasy

5 nejlepších účesů pro husté vlasy, které musíte vyzkoušet

I když si většina lidí přeje mít dlouhé a hodně husté vlasy, občas to nemusí být zrovna výhra. Hodně husté vlasy úporně drží svůj tvar a nemusí být snadné je přimět dělat to, co od nich chceme. Proto se podíváme na pár účesů, které vám je mohou pomoci snadno udržet pod kontrolou.

Ženy, které mají husté vlasy, mají široké spektrum problémů. Nejen, že jim často nesluší příliš krátké vlasy, kvůli kterým vlasy získávají až komické rozměry (co do šířky a do výšky), ale také se z nich špatně dělají upravené účesy, jejichž nošení je vhodné například na společenské události a do práce.

V neposlední řadě, ženy s hodně hustými vlasy musí pečlivě volit i kvalitní doplňky do vlasů. Ne všechny gumičky jsou totiž schopné pojmout skutečně hustý pramen vlasů. Plastové spony a sponky se zase mohou pod šíří hustých vlasů snadno zlomit.

Jak si tedy zbytečně nepřidělávat starosti, ale zároveň vypadat každý den pěstěně a upraveně?

5 nejlepších účesů pro husté vlasy

Na Marilyn Monroe

Polodlouhé husté vlasy mají jednu velkou výhodu. Budou vypadat skvěle, když se je rozhodnete natočit a dobře zafixovat. Můžete si tedy klidně dovolit nošení účesu, kterým se proslavila herečka Marilyn Monroe. Vlasy si nejprve natočte na široké natáčky. (Případně je nakulmujte a srolované je připevněte k hlavě, dokud nevychladnou. Pak je nalakujte a teprve poté je pusťte volně dolů.) Vlasy pročísněte prsty, natupírujte si vlasy u horní linie vlasů a toto místo, následně spolu s vlnami, pořádně nalakujte.

Hollywoodské vlny

Dalším účesem pro husté vlasy, který je jako stvořený pro společenské události a formálnější akce, jsou Hollywoodské vlny, které odkazují na zlatou éru filmu. Aby byly vlny co nejvýraznější, použijte kulmu a důkladně natočte všechny prameny. (Možná to bude kvůli hustotě vlasů chvíli trvat.) Rozčešte je prsty, zafixujte je dostatečným množstvím laku, dejte vlasy na stranu (dozadu stačí dát pár pinet, které je udrží na místě) a vlasy úplně nahoře uhlaďte stylingovým přípravkem. Třešničkou na dortu může být sprej, který dodává vlasům extra lesk.

Povolený drdol

Výhodou hustých a dlouhých vlasů je i to, že se z nich dají splétat různé drdoly, včetně těch záměrně povolených a neupravených. Mnohdy stačí, když si vlasy v zadní sekci spletete do několika zapletených copů, které posadíte do nízkého drdolu, který zajistíte pinetkami. Na strategických místech pak můžete vytáhnout několik neposedných pramínků ven, případně můžete drdol ozvláštnit umělou květinou nebo jinou vlasovou aplikací.

Ofina

Ženy s hustými vlasy mají ve srovnání s těmi, které je mají spíš řídké, další velkou výhodu. Pokud to umožňuje tvar vlasové linie a obličeje, mohou nosit hustou ofinu. Ta se dá nosit jak spolu s krátce střiženými, tak s rovnými vlasy. Případně lze vlasy i navlnit natáčkami nebo kulmou.

Omotaný cop

Kdo má vlasy hodně husté a dlouhé, ten si může dovolit nosit i cop omotaný kolem hlavy. Abychom vás netrápili s tím, jak komplikovaně zaplést vlasy přímo kolem hlavy, vystačíte si buď s jedním hodně dlouhým, nebo se dvěma kratšími zapletenými copy po stranách hlavy, které pak kolem ní omotáte tak, aby nebyl vidět konec gumiček. Také nezapomeňte mít po ruce dostatek pinetek, protože tento účes jich potřebuje opravdu velké množství.

správný účes pro husté vlasy

Jak pečovat o husté vlasy?

Pokud jsou husté vlasy hodně těžké, určitě je vhodné navštívit čas od času kadeřníka, který je trochu prostříhá. Tím dojde k jejich odlehčení a provzdušnění. Dále je hodně důležitá vaše každodenní vnitřní výživa, která by měla zahrnovat dostatečné množství vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin, které se postarají o to, aby měly vlasy dobrý základ.

Ignorovat byste však neměly ani vnější péči o vlasy. Tím spíš, že vlasy bývají nejvíc náchylné k poškození ve chvíli, kdy jsou mokré.

Aby došlo k jejich šetrnému čištění a vyživení, používejte přírodní arganový šampon a kondicionér s arganovým a ricinovým olejem. Po mytí vlasů těmito prostředky do nich naneste bezoplachovou péči s brazilským keratinem, která se postará o hloubkovou výživu a regeneraci.

Dobrá péče s brazilským keratinem pro domácí použití kromě keratinu obsahuje i další látky, mezi které patří třeba kopřiva dvoudomá, panthenol, vitamín E, vitamín A a mnoho dalších složek, které vlasy posilují a chrání před předčasným poškozením.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.