Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

Správné mytí vlasů: Jak často a co používat?

správné mytí vlasů

Správné mytí vlasů: Jak často a co používat?

Mytí vlasů vypadá na první pohled velmi jednoduše. Stačí použít vodu, trochu šamponu a pak je nechat uschnout. Ve skutečnosti má ale správné umývání vlasů mnoho pravidel, která je důležité dodržovat, protože v opačném případě se plně nerozvine jejich potenciál. Jak to tedy dělat jinak?

Vlasy máme na hlavě (až na výjimky) všichni, takže si kolektivně myslíme, že to z nás dělá experty na jejich správné mytí a úpravu. Ve skutečnosti bychom však nemohli být dál od pravdy, protože i během něčeho tak banálního se často dopouštíme mnoha vážných chyb, které mají negativní dopad na to, v jaké jsou naše vlasy kondici.

Nejen, že mnohdy myjeme vlasy příliš často. Také nemusíme správně odhadnout teplotu vody a krátce po mytí jdeme do vlasů hřebenem. To navíc nejsou všechny hříchy, kterých se můžeme nevědomky dopouštět. Klíčové je dokonce i zvolené množství šamponu a jeho přesná aplikace.

Pokud si právě říkáte, že by vás zajímalo, jak to dělat jinak, pak budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení následujících několika odstavců.

Nejčastější chyby při mytí vlasů

Toho, co lze dělat během mytí vlasů špatně, existuje nespočet. Je tedy poměrně dost pravděpodobné, že se nějakého přešlapu dopouštíte i vy.

jak si správně mýt vlasy

Mezi nejhorší hříchy patří:

  • Nedostatečné navlhčení vlasů
  • Používání příliš velkého množství šamponu
  • Vynechání mytí pokožky hlavy
  • Používání nesprávného šamponu
  • Nedostatečné opláchnutí vlasů
  • Absence používání kondicionéru

Také jsme v úvodu hovořili o teplotě vody. Ta by neměla být příliš horká. V opačném případě můžete touto nedbalostí přispět k vysušování vlasů a k jejich lámání. Pozor si dávejte i na to, abyste aplikovaly šampon ke kořínkům, kde ho pořádně napěníte. Délky šamponovat nemusíte, protože do nich přípravek steče během oplachování. Naopak kondicionér, který by se měl používat vždy, by se měl aplikovat především na konečky a do délek.

V neposlední řadě také není vhodné mýt vlasy každý den. Pro vysoušení vlasů by se pak měl používat ručník, který je z jemného mikrovlákna, které dobře saje vodu a nepoškozuje vlasová vlákna. S česáním a fénováním také nějakou dobu počkejte, mokré vlasy jsou nejzranitelnější, takže je můžete velmi snadno poškodit.

Jak si správně umýt vlasy?

Kdybychom měli nějak shrnout předchozích několik bodů a přetavit je v menšího průvodce, který vám pomůže mýt si vlasy správně, vypadalo by to následujícím způsobem.

Jednou, dvakrát či třikrát týdně si během sprchování důkladně namočíte vlasy vodou, která nebude příliš horká. Následně si do dlaně nanesete přiměřené množství šamponu, který aplikujete na pokožku hlavy. Aby se dobře napěnil, smíchejte ho s vodou. V průběhu mytí si můžete provést masáž. Poté šampon důkladně opláchněte čistou vodou.

Následně vezměte kondicionér, který taktéž aplikujete do dlaně a nanesete ho na konečky a do délek. Lze klidně i výš, nikdy ale ne až ke kořínkům, protože tento krok by mohl podpořit rychlejší maštění vlasů. Nechte kondicionér několik minut působit a taktéž ho opláchněte čistou vodou. Nakonec můžete aplikovat ještě bezoplachovou péči s dalšími aktivními látkami.

Po mytí dejte na vlasy ručník z mikrovlákna a nechte ho nasát přebytečnou vodu. (Stačí cca 10 minut.) Poté ručník sundejte a nechte vlasy vysušit. V případě potřeby lze v tuto chvíli použít tužidlo, sprej na podporu a fixaci vln a podobně.

jak často si mýt vlasy

Jak často byste si měli mýt vlasy?

Každý člověk to má trochu jinak. Zatímco někomu stačí mýt si vlasy jednou či dvakrát týdně, lidé s mastnými vlasy si často umývají vlasy každý den. Druhá možnost se ale příliš nedoporučuje, protože každodenní mytí vlasy poškozuje a může podporovat zvýšenou tvorbu kožního mazu. (Takže jde vlastně o takový nekonečný koloběh. Častěji si myji mastné vlasy, které jsou v důsledku toho stále mastné.)

Pokud je to alespoň trochu možné, snažte se mýt vlasy minimálně jednou za dva dny. Pokud navíc nebojujete s přebytečnou mastnotou, může to být klidně i jednou týdně. Myslete ale na to, že když si budete vlasy mýt méně často, je vhodné věnovat zvýšenou pozornost očistě pokožky hlavy, protože se na ní může snáze budovat vrstva kožního mazu a stylingových přípravků.

Správná kosmetika – šampon a kondicionér

Z výčtu hříchů, kterých se můžete během mytí vlasů dopouštět, jsme schválně vynechali další častý problém, kterým je volba špatného šamponu a kondicionéru, který není vhodný pro váš typ vlasů. Z toho důvodu je důležité jejich výběru věnovat zvláštní pozornost. Také určitě ničemu neuškodí, když šampon a kondicionér budou od stejného výrobce, protože se dá předpokládat, že takové výrobky se budou navzájem doplňovat.

Suché a poškozené vlasy bez života například ocení dlouhodobé používání kvalitního arganového šamponu, v jehož složení je například i panthenol a vitamín E. Vhodně doplnit ho pak může přírodní kondicionér s obsahem arganového oleje, ricinového oleje, panthenolu a pšeničného proteinu.

Péče po umytí vlasů – brazilský keratin

Aby byly vaše vlasy hladké, jemné a regenerované, po aplikaci šamponu a kondicionéru vyzkoušejte bezoplachovou péči s brazilským keratinem, která promění vaše nepoddajné a suché vlasy před očima. Keratin podporuje pružnost, omezuje riziko předčasného poškození a propůjčí jim větší poddajnost. Už se tedy nebudete muset trápit s elektrizujícími vlasy, které trčí do všech světových stran.

Dobrou péči s keratinem poznáte podle toho, že kromě této látky obsahuje i kopřivu, aloe vera, vitamín A, vitamín E, vitamín B3 a panthenol, což jsou živiny, které mají na vzhled a zdraví vlasů taktéž velký vliv.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.