Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

účesy pro dlouhé vlasy

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

Dlouhé a husté vlasy by si přála velká spousta žen. Když už jich ale jednoho dne dosáhnou, často zjišťují, že nosit je volně rozpuštěné nemusí být za každých okolností praktické. Jaké účesy pro dlouhé vlasy tedy můžete při nejbližší příležitosti vyzkoušet?

Dlouhé vlasy jsou na jednu stranu krásné, ale pokud je budete nosit rozpuštěné a bez jakékoliv cílené úpravy, mohou přispět k vytvoření neupraveného a nedbalého vzhledu. Tvorba účesu je však vhodná i před sportem, před odchodem do práce či za teplého počasí. Především z důvodu toho, že v opačném případě může docházet k pocení za krkem, což může snižovat koncentraci a výkonnost.

Ne všechny ženy se však narodily natolik zručné, aby si na hlavě dokázaly vytvořit každé ráno epesní účes, který jim může jejich okolí závidět. Mnohem častější jsou nejrůznější pokusy, které napůl připomínají hnízdo volně žijícího vrabce z veřejného parku nebo zahrady.

Abychom vám tuto cestu trochu usnadnili, nabízíme vám pár tipů na účesy, které zvládnete vytvořit během několika málo minut.

zapletené copy účesy

Zapletené copy

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

Od doby, co všichni chtějí vypadat jako Wednesday Addams, jsou dva copy po stranách hlavy opět ve velké oblibě. Jejich nošení je navíc do značné míry univerzální, protože sluší jak mladým dívkám, tak starším ženám, které je navíc mohou podle chuti smotávat do elegantnějších drdolů.

Abyste si nepřipadaly jako nezbedné školačky, zapleťte si po stranách hlavy dva přibližně stejně silné copy. Jakmile je zajistíte gumičkou, vlasy z copů po obou stranách lehce potáhněte směrem ven, čímž opticky zvětšíte jejich objem. Také si kolem obličeje nechejte pár volnějších pramínků, které vhodně orámují tvář.

Sponky na spáncích

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

Některé ženy chtějí, aby si každý jejich dlouhých vlasů všiml, na druhou stranu jim ale vadí, že jim neustále lezou do očí. V takovém případě není nic jednoduššího, než vlasy pořádně učesat a zhruba u spánků a nad ušima je spoutat větším počtem ladících pinet či ozdobných sponek. Když budete takto postupovat symetricky po obou stranách hlavy, z praktického kroku uděláte stylovou záležitost.

Poloviční culík/drdol

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

Tento účes taktéž dobře známe. Jde o to, že aby vám vlasy opět nepadaly do očí, vezmete dva prameny po obou stranách obličeje a vlasy stáhnete dozadu, kde z nich uděláte culík nebo drdol. Zbytek vlasů pak necháte dole. Jde tedy o kompromis mezi upravenými a rozpuštěnými vlasy. V úvahu pro vás také může připadat varianta, během které si dozadu stáhnete všechny vlasy z nejvyšší vrstvy, které pak zajistíte ozdobnou sponkou nebo gumičkou. Případně vlasy vepředu necháte kolem obličeje a zhruba 3-5 cm od linie vlasů sčešete vlasy z horní vrstvy směrem dozadu, kde je upevníte stejným způsobem.

Atletický culík

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

V závislosti na zvolených doplňcích to může být vhodný účes do tělocvičny, či do práce. Základem je klasický hladký culík, který nosíte třeba u sebe doma. Aby pak neposedné vlasy nelétaly kolem obličeje, zajistíte je ještě sportovní elastickou čelenkou. V případě zájmu může být gumička ozdobná (třeba s korálky) a čelenka může být plastová/kovová s viditelnějšími (třeba kamínkovými) aplikacemi.

Moment pro stužky

Účesy pro dlouhé vlasy: Hvězdná inspirace pro každý den

Kdo se rád baví, ten si může udělat trochu zajímavější culík. Z vlasů udělejte klasický culík, pod který budete postupně přidávat další gumičky. Poté na ně přivažte barevně ladící stužky, kterými je zakryjete, a které se postarají o to, aby tento neobvykle vypadající culík získal zcela nový rozměr.

jak pečovat o dlouhé vlasy

Jak pečovat o dlouhé vlasy?

Aby dlouhým vlasům nic nechybělo, neobejde se to bez cílené a správně zvolené péče, která je udrží v dobré kondici a podpoří jejich další růst. Velkou roli v této oblasti hraje dobře zvolená kosmetika na vlasy, která by měla obsahovat co nejširší spektrum látek přírodního původu, které vlasy vyživují, podporují jejich pružnost, lesk a hebkost.

Sázkou na jistotu pro vás bude kvalitní bezoplachová péče s brazilským keratinem, která se aplikuje po umývání vlasů arganovým šamponem a kvalitním kondicionérem s arganovým a ricinovým olejem.

Rozhodně také neuděláte nic špatného, když se rozhodnete zlepšit svoji vnitřní výživu a začnete šetrněji pečovat o své vlasy. To znamená, že omezíte tepelný styling, upustíte od odbarvování a naučíte se správný postup mytí vlasů.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.