Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

Proč používat brazilský keratin na vlasy? 4 top účinky

brazilský keratin

Proč používat brazilský keratin na vlasy? 4 top účinky

Vaše vlasy elektrizují, odmítají se nechat uhladit a rozhodně nejsou jemné a lesklé? V tom případě zapomeňte na nejrůznější vodičky a raději sáhněte po kvalitním přípravku s brazilským keratinem, který zakrátko promění vaše vlasy k nepoznání. Víte, co vše vám může jeho pravidelná aplikace nabídnout?

Na světě existuje nespočet nejrůznějších pečujících látek, z nichž mnohé jsou specifické pro nějakou konkrétní oblast. Zatímco v Japonsku a Asii obecně frčí přípravky s obsahem rýže a slimáčího slizu, v exotické Brazílii se těší velké oblibě keratin, který se aplikuje především na vlasy. Díky tomu jsou vlasy zdejších žen dokonale lesklé, poddajné a upravené.

Krása však často nezná hranice, tím spíš, že problémy s vlasy často postihují i ženy z našich luhů a hájů. Před pár lety byl v našich končinách hodně oblíbený keratin zažehlený do vlasů v kadeřnickém salonu. V současnosti jsou však velkým hitem i nejrůznější domácí kosmetické přípravky s keratinem, které mají obdobně kvalitní výsledky a jsou po uživatelské stránce taktéž velmi přívětivé. Z toho důvodu je velmi jednoduché je používat a dosáhnout s nimi vytouženého průlomu.

Co to ten brazilský keratin vlastně je? Co vše může vašim vlasům nabídnout? A jak ho snadno aplikovat doma?

Co je to brazilský keratin?

Brazilský keratin je název speciální vlasové procedury, která je jedním z inovativních způsobů ošetření vlasů. Kvalitní brazilský keratin neobsahuje nebezpečný formaldehyd a další přídavné látky, mezi které často patří například parabeny. Vzhledem k tomu, že dovede regenerovat vlasy a zlepšovat jejich vzhled, oblíbily si ho ženy z celého světa.

co je brazilský keratin účinky

Nejlepší účinky keratinu na vlasy

Keratin je ve své podstatě jedním z proteinů, který se přirozeně nachází v lidském organismu. (Najdeme ho například ve vnitřních orgánech a žlázách.) Mezi jeho nejlepší účinky patří ochrana tkání, které jsou mnohem méně náchylné k poškození a poranění. Keratin najdeme i v těle zvířat. Obsahují ho například kopyta a rohy. Co se týče oblasti péče o tělo, největší uplatnění tradičně mívá ve vlasové péči.

keratin na vlasy účinky

Regenerace vlasů

Pokud vaše vlasy nevypadají tak, jak byste si přály, například kvůli tomu, že jsou slabé, matné a snadno se lámají, pravidelná aplikace keratinu (třeba ve formě bezoplachové péče) pro vás může být ideálním řešením tohoto nepříjemného problému. Keratin přispívá k hloubkové regeneraci vlasových vláken. Dále omezuje riziko tepelného poškození vlasů a vzniku roztřepených konečků. Pokud tedy potřebujete dát svým vlasům nový život (třeba po dlouhodobém zesvětlování peroxidem), neměl by chybět ve vaší koupelně.

Snadnější rozčesávání

Vzhledem k tomu, že keratin dovede vlasy efektivně uhladit, může významně usnadnit jejich rozčesávání. To ocení nejen lidé, kteří mají od přírody sušší a kudrnaté vlasy, které se samy o sobě hůř rozčesávají, ale i lidé s poškozenými a slabými konečky, které mají tendenci se snadno zacuchávat. Nejlepší čas pro aplikaci keratinu je v tomto ohledu po mytí vlasů šamponem a kondicionérem. Bezoplachová péče totiž zajistí, že po usušení budou vlasy dokonale poddajné.

Omezení vypadávání a lámání

Nelze se dopracovat k hustým a dlouhým vlasům, když se vám pravidelně poškozují a lámají konečky. Vlas se v určité chvíli svého růstu naruší natolik, že ho část upadne. Tento jev pak vede k méně objemným délkám, které je vhodné v určité fázi radikálně zkrátit. Poškozené vlasy také mohou mít větší sklon k vypadávání. Keratin je však dovede zpevnit, dodat jim pružnost a odolnost, takže existuje větší šance, že budou růst dál a jen tak něco je nedokáže ohrozit.

Výživa kořínků

Správně vybraná bezoplachová péče s obsahem keratinu může přispět i k výživě vlasových kořínků, které jsou zodpovědné za růst (nejen nových) vlasů. V tomto ohledu je tedy vhodné sahat po takových přípravcích, které obsahují i další bylinky a pečující látky, které je dovedou takříkajíc nakopnout a podpořit v jejich činnosti.

brazilský keratin používání

Jak ho správně používat?

Určitě není vhodné kupovat si domů klasickou salonovou péči. Kromě toho, že pro zažehlování keratinu do vlasů v domácích podmínkách nebudete mít s velkou pravděpodobností správné podmínky, jde o nákladnou kratochvíli, která navíc nemusí mít požadovaný výsledek. (Například nezvládnete keratin aplikovat všude, kam by měl přijít. Nekvalitní přípravky také obsahují formaldehyd, který může způsobovat podráždění a další nepříjemné potíže.)

Místo toho raději vyzkoušejte bezoplachovou péči s brazilským keratinem, která je cenově dostupná a snadno se používá. Takový přípravek se doporučuje nanášet po mytí vlasů (tedy po mytí vlasů šamponem a po aplikaci kondicionéru). Dál už s vlasy nic nedělejte a zabalte je do ručníku, případně pokračujte v pečující rutině tak, jak to děláte normálně.

jak na brazilský keratin doma

Zvýšenou pozornost však věnujte i výběru šamponu a kondicionéru, protože i na jejich složení velmi záleží. Dobře vám například udělá arganový šampon s obsahem provitamínu B5 a vitamínu E. Přírodnímu kondicionéru by zase neměly ve složení chybět látky, mezi které patří arganový a ricinový olej, panthenol a pšeničný protein.

Co dalšího by měl obsahovat?

Jak už bylo uvedeno výše, i bezoplachová péče s brazilským keratinem může obsahovat další látky, které pečují o pěstěný vzhled a zdraví vlasů. Z toho důvodu se začtěte do etikety výrobku a snažte se tam najít i panthenol, extrakt z kopřivy, aloe vera, vitamín A, vitamín E a vitamín B3. Uvidíte, že už po krátké době zaznamenáte první pozitivní změny. Také však nezapomínejte na důležitost správné péče o vlasy, protože její špatné nastavení může vlasy taktéž hodně ovlivnit.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.