Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

5 tipů, proč používat arganový olej na vlasy

arganový olej na vlasy

5 tipů, proč používat arganový olej na vlasy

Arganový olej se řadí mezi vzácné oleje, které pomáhají pečovat o vlasy a pokožku. Málokterá žena ale o něm ví detailnější informace. To je škoda, protože dost možná kvůli tomu přicházíte o další tipy a triky, jak a proč ho používat. Proto se na jeho výhody a způsoby použití podíváme v tomto dnešním článku.

Používání cenných kosmetických olejů není výsadou dneška. Znaly je už ženy napříč historií, které po nich sahaly během péče o tělo, vlasy a pokožku. Velkými milovníky nejrůznější kosmetiky a vonných esencí byli například Egypťané, kteří si dávali malé množství loje s vonnou esencí do paruk. (Olej se roztékal na slunci a člověk pak kolem sebe šířil příjemnou vůni.) Cizí jim však nebyly ani další triky, nad kterými nezbývá než žasnout.

Jelikož jsou kosmetické oleje v současné době snadno dostupné, byla by velká škoda je při péči o zevnějšek nepoužívat i dnes. Mohou totiž pomoci vyřešit i vleklé problémy, s jejichž řešením si nevíme delší dobu rady.

Tak se na to pojďme spolu podívat.

Co je to arganový olej?

Arganový olej je rostlinný olej, který pochází z plodů argánie trnité. Tento olej se používá například při vaření, hodně se uplatňuje třeba v marocké kuchyni. Obsahuje karoten, mastné kyseliny a tokoferoly. Vzhledem ke svým účinkům se hodně používá i v kosmetickém průmyslu. V současné době patří k nejdražším dostupným olejům.

5 nejlepších účinků na vlasy a pleť

co je arganový olej účinky

Ochrana pokožky proti stárnutí

Která z nás by si nepřála zastavit alespoň na krátkou chvíli čas? Jenže, ten je neúprosný, takže se mu musíme bránit všemi existujícími prostředky. Jedním z nich je právě aplikace arganového oleje na kůži. Díky tomu může být vaše pokožka pružnější a pevnější. Nanášení arganového oleje na pokožku může taktéž přispět ke zpomalení stárnutí.

Zmizík kožních potíží

Dalším benefitem arganového oleje je to, že může pomoci vyřešit některé stavy pokožky, které vám mohou dělat zbytečné vrásky na čele. Má se za to, že může pomáhat řešit potíže, při kterých je na kůži přítomen zánět. Vzhledem k tomu, že obsahuje antioxidanty, rozhodně se ho vyplatí v malém množství zkusit.

Extra porce hydratace

Aby vlasy a pokožka zářily zdravím, je potřeba jim dodat dostatek hydratace. A právě na to je arganový olej také velice dobrý. Jeho pravidelné používání může podpořit lesk a hladkost vlasů. Nanášení arganového oleje na kůži pak může přispět k jejímu pěstěnějšímu vzhledu. V neposlední řadě by měl omezit její vysušování.

Strie

Strie se vám nemusí udělat jen v těhotenství. Stačí, když v průběhu života rosteme, přibíráme a hubneme a objeví se například na stehnech, na zadku či na prsou. (Protože dojde k poškození mechanismu, který zajišťuje normální elasticitu pokožky. To se může dít hlavně ve chvíli, kdy se objemy změní v krátkém časovém úseku.) Jednou z možností prevence je pravidelné natírání pokožky olejem či tělovým mlékem, speciálně takovým, který obsahuje arganový olej.

Ochrana vlasů před poškozením

Vzhledem k tomu, že arganový olej vlasy hydratuje a chrání je před předčasným poškozením, může je podpořit v tom, aby vypadaly zdravěji a vyrostly do co největší délky. Také ho můžete používat na lehkou úpravu vlasů při stylingu. Dobrý je například na oživení lesku a na uhlazení vlasů před odchodem z domova. S jeho množstvím to ale nepřehánějte.

arganový olej na pleť účinky

Jak používat arganový olej?

Arganový olej se dá používat mnoha způsoby. Snadno tedy najdete takový, který vyhovuje právě vašim individuálním potřebám.

Arganový šampon a kondicionér

Aby byly vaše vlasy po každém umytí naprosto dokonalé, vyhledávejte kvalitní šampony a kondicionéry s arganovým olejem a dalšími pečujícími látkami. V šamponu se může kombinovat například s provitamínem B5 a vitamínem E. V dobrém kondicionéru pak kromě arganového oleje objevíte i ricinový olej, který dodává vlasům pružnost, pšeničný protein a panthenol.

Čistý arganový olej

Velmi oblíbený je i čistý arganový olej, který můžete aplikovat jak do vlasů (konečky a délky), tak na kůži. Podmínkou je, aby byl vhodný pro tyto způsoby použití. Počítejte ale s tím, že kvalitní arganový olej něco stojí, takže při jeho nákupu primárně nehleďte na cenu, ale raději se starejte o to, jaké má vybraný olej přesné složení, odkud pochází a jak byl zpracován.

jak používat arganový olej

Další tipy v péči o vlasy

Aby vlasy vypadaly co možná nejlépe, budete potřebovat i pár dalších tipů a triků, díky kterým budou vždy v nejlepší možné kondici.

Kromě kvalitní vlasové kosmetiky, která by měla být v ideálním případě přírodní, vyzkoušejte i bezoplachovou vlasovou kúru s brazilským keratinem, kterou stačí aplikovat do vlasů po umytí. Tento krok vlasy posílí a podpoří jejich regeneraci. Ve složení takového přípravku pak může být kromě keratinu i kopřiva dvoudomá, aloe vera, panthenol a nějaký ten vitamín.

Když nakonec ještě zajistíte každodenní příjem stravy bohaté na proteiny, vitamíny, minerály a bylinky (přeslička rolní, pivovarské kvasnice, kopřiva dvoudomá…) a zapracujete na kvalitě své pečující rutiny, je jen otázkou času, kdy zaznamenáte první změny k lepšímu.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.