Při nákupu nad 900 Kč doručení zdarma

Rady a tipy

Jak působí kopřiva na vlasy? Známe nejlepší účinky

kopřiva na vlasy

Jak působí kopřiva na vlasy? Známe nejlepší účinky

Kopřiva je bylinka, která je velmi dobře dostupná. Většina z nás se jí však důsledně vyhýbá, protože nemáme zájem o testování jejího žahavého doteku, který je cítit na kůži ještě nějakou dobu od posledního kontaktu. To je ale chyba, protože kopřiva má řadu pozitivních účinků jak pro zdraví, tak pro vaši krásu. Speciálně pak skvěle působí na vlasy. Jak ji ale správně použít?

Kopřiva byla u našich babiček a prababiček velmi oblíbenou rostlinou. Vyráběly se z ní čaje a často se přidávala i do nejrůznějších receptů. (Typicky do těch jarních.) Vzhledem k tomu, že v lidovém léčitelství se konzumace kopřiv spojuje s detoxikačními účinky, používala se i při léčbě nejrůznějších neduhů.

V moderní době jsme na užitečnost kopřiv tak trochu zapomněly. Situace se ale opět vrací do normálu a začínáme zjišťovat, že nám toho může skutečně dost nabídnout. Z toho důvodu se s kopřivou běžně setkáváme například v přípravcích na podporu růstu a hustoty vlasů.

Chcete o ní vědět ještě něco víc? Pokud ano, vše se dozvíte o pár řádků níže.

Nejlepší účinky kopřivy na zdraví

Kopřivu v lidovém léčitelství používali Egypťané a Římané. Například římští vojáci ji používali i jako prostředek na zahřátí. V případě potřeby si ji otřeli o kůži a hned jim přestala být zima.

kopřiva účinky na vlasy

V kopřivě se nachází široké spektrum pro tělo prospěšných látek, z toho důvodu se s ní často setkáváme v oblasti lidového léčitelství a v nejrůznějších receptech. (Jako je například velikonoční nádivka nebo zelené smoothie.) Obsahuje vitamín C, vitamín A a vitamín K. Dále v ní najdeme vápník a železo, hořčík, fosfor, lutein a mnoho dalších.

Kopřivě se často přisuzují:

  • Antioxidační účinky
  • Protizánětlivé účinky
  • Pozitivní účinky na močové cesty a krevní tlak

Také se má za to, že kopřiva podporuje normální hladinu krevního cukru a může omezit potíže s alergickou rýmou.

kopřiva na vlasy jak působí

Jak působí na vlasy?

Kopřiva na vlasy je učiněným zázrakem, protože s její pomocí dokážete dostat pod kontrolu široké spektrum problémů.

V případě, že si z ní uděláte masku, může vám pomoci vyřešit problémy s lupy, které v dnešní době trápí velké množství lidí.

Také vám ale může nabídnout:

  • Lesklejší vlasy
  • Omezení vypadávání vlasů
  • Podporu růstu vlasů
  • Podporu normálního stavu pokožky hlavy (což se hodí například lidem, kteří trpí na ekzém)

Vzhledem k tomu, že vypadávání vlasů vás může trápit například kvůli stresu, po prodělání nemoci nebo sezónně, určitě se hodí mít ji po ruce.

Jak používat kopřivu na vlasy?

jak používat kopřivu na vlasy šampon

Bezoplachová regenerační péče

I když existují vlasové vody, které obsahují pouze kopřivu, doporučíme vám ji kombinovat s dalšími účinnými látkami, které podpoří vaše vlasy v návratu do formy. Naprosto ideální je bezoplachová regenerační péče s brazilským keratinem, která se aplikuje do vlasů po umytí šamponem a kondicionérem. 

Taková kúra může kromě brazilského keratinu, který propůjčuje vlasům pružnost, lesk a hebkost, obsahovat i již zmíněnou kopřivu, aloe vera, panthenol, vitamín A, vitamín E a mnoho dalších látek, ze kterých budou mít vaše suché a poškozené vlasy radost.

Přírodní šampon bez sulfátů

Stejně důležité je i to, čím si své vlasy pravidelně myjete. Aby vaše snaha nepřicházela vniveč, sáhněte po kvalitních přírodních šamponech a kondicionérech bez sulfátů, které obsahují kopřivu dvoudomou a další důležité látky, které vlasy šetrně myjí, ale zároveň je posilují a podporují je v jejich růstu.

Na etiketě takových výrobků se snažte najít jak kopřivu dvoudomou, tak šťávu z aloe vera, extrakt z konopí, máty a levandule, kofein, kurkumu, panthenol a mnoho dalších složek, díky kterým budou vaše vlasy krásnější už po prvním použití.

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit. Suspe ndisse suscipit sagittis leo sit met condimentum estibulum issim Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur cing elit.